Miért ne legyünk hárpiák, azaz miért kifizetődő kedvesnek lenni?
A szívre is hat
Amennyiben kedvesek vagyunk, úgy a szívünk megtelik szeretettel. Az idegesség is oka lehet az artériák merevségének, de a kedvesség jó hatással van az artériák működésére, így a szívünk egészségére is.
A kedvesség fiatalossá tesz
Mindenki látott már morcos embert. Ilyenkor az ember arca furcsa grimaszba torzul, amely állapot, akár éveket is öregíthet rajta. Ha azonban kedvesek vagyunk, akkor egy oxitocin nevű hormon szabadul fel a szervezetünkben, amely csökkenti a bőrben a szabadgyököket és enyhíti azok káros hatásait. Ráadásul, a kedvesség, még az immunrendszer működésének is jót tesz, márpedig a betegségek elkerüléséhez egészséges immunrendszerre van szükségek. Az egészséges ember, pedig bármennyi idős is, sokkal fittebben és fiatalosabbnak hat, mint az, akinek betegségekkel kell megküzdenie.
Ha kedvesek vagyunk, csökkenhet a vérnyomásunk
Mivel a kedvesség jó tesz a vér áramlásának, így a magas vérnyomás problémája is rendeződhet. A kedvesség azt jelenti, hogy jó lelkiállapotba kerülünk, vagyis ellazultak vagyunk. Ez az erek állapotára is pozitívan hat, hiszen az ereket is ellazítja. Ez jobb váráramlást tesz lehetővé, így csökkentve a magas vérnyomást. Amikor feszültek vagyunk, stresszesek leszünk, ez pedig megemeli a vérnyomást, így érdemes megőrizni a nyugalmunkat és kedvesnek lenni a környezetünkben élőkkel.
A kedvesség és a lelkiállapot
A szorongó ember mindentől fél és ezért általában sok esetben feszült és ideges. Ez az állapot az izmok megfeszülését eredményezi. Azonban a kedvességgel csökkenthető ez a szorongás. A kedvesség megnyugtatja az idegrendszert. A kedvesség úgy hat az idegrendszerre, mintha csak egy gombot kapcsolnánk be azon, azaz kedvesség hatására, mintegy relaxációs állapotba kerülünk. Ez a viselkedés nem csak a testet pihenteti, de az egész agy működését javítja, illetve az idegrendszert is regenerálja.